iLAW
Susipažinkime artimiau.
Klientams | LT | EN | RU

„Laužo galvas, kaip prisiderinti prie pakeitimų“ ( „Verslo žinios“)

2012-10-02

Jeigu darbuotojas pradeda dirbti po to, kai sudaryta darbo sutartis ir pranešta apie tai "Sodrai", teismai to neturėtų vertinti kaip nelegalaus darbo, jeigu dirbti pradedama ir sutarties sudarymo dieną, - teigia advokatas, tačiau jo kolegė atkreipia dėmesį, kad baudos rizika tokiu atveju vis dėlto išlieka.

2012 m. rugpjūčio 1 d. įsigaliojo Darbo kodekso pataisos, kurios skelbia, kad darbuotojas privalo pradėti darbą kitą dieną po darbo sutarties sudarymo. Pagal iki tol galiojusią tvarką darbuotojai galėjo pradėti dirbti iš karto sutarties sudarymo dieną. Po pataisų įsigaliojimo darbdavys privalo pranešti "Sodrai" apie asmens darbo pradžią ne vėliau kaip prieš vieną darbo dieną iki numatytos darbo pradžios. Anksčiau apie asmens įdarbinimą buvo galima pranešti tą pačią dieną. Tomas Bagdanskis, advokatų profesinės bendrijos "Bagdanskis iLAW" advokatas, teigia, jog šios nuostatos mažina darbo santykių lankstumą.

"Pavyzdžiui, skubiai prireikus darbuotojo tam tikriems darbams atlikti ar juos baigti ar pakeisti į darbą neatvykusį darbuotoją, verslas neturi teisės iš karto įdarbinti naujo darbuotojo, - teigia p. Bagdanskis, - ši nuostata ypač trukdo laikino įdarbinimo įmonėms, kurių pagrindinis tikslas - kuo greičiau aprūpinti verslą darbo jėga." Jeigu darbuotojas imasi darbo pirmąją dieną, tačiau tik tuomet, kai su juo raštu sudaryta darbo sutartis ir pranešta "Sodrai", anot advokato, teismai neturėtų to vertinti kaip nelegalaus darbo. Tačiau Jurgita Judickienė, advokatų kontoros "Judickienė, Greičius ir partneriai JUREX" advokatė, nesutinka su tokiu aiškinimu.

Anot jos, jei darbdavys prieš vieną darbo dieną iki numatytos darbo pradžios nėra pranešęs "Sodrai"apie asmens darbo pradžią, tai laikoma nelegaliu darbu. Darbdaviui už kiekvieną nelegaliai dirbantį asmenį Administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato nuo 10.000 Lt iki 20.000 Lt siekiančią baudą.
 

Šaltinis: „Laužo galvas, kaip prisiderinti prie pakeitimų“, 2012 10 02, Verslo žinios, Nr. 173, 14 p., Bendrovės finansai
VYTAUTAS V. ŽEIMANTAS  

WE ENJOY CREATING VALUE