iLAW
Susipažinkime artimiau.
Klientams | LT | EN | RU

„Darbuotojai užsieniečiai – jau nebe egzotika, o būtinybė” („Verslo žinios“)

2014-01-15
Atsisiųsti

2014 m. sausio 15 d. dienraštyje „Verslo žinios“ publikuotas advokato padėjėjos Svetlanos Naumčik komentaras dėl užsieniečių iš trečiųjų šalių įdarbinimo Lietuvoje:

„Nuo 2013 m. sausio Lietuvoje įsigaliojo Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pakeitimai: trečiųjų šalių piliečiams, turintiems aukštąjį išsilavinimą ir ketinantiems dirbti aukštos kvalifikacijos darbą, nuo 2013 m.pradžios išduodamas ne leidimas dirbti, o sprendimas, kad užsieniečio aukštos profesinės kvalifikacijos reikalaujantis darbas atitinka Lietuvos darbo rinkos poreikius. Toks sprendimas išduodamas ne visiems aukštos profesinės kvalifikacijos specialistams iš užsienio, o tik tiems, kuriems leidimo laikinai gyventi galiojimo laikotarpiu numatytas mėnesinis darbo užmokestis yra ne mažesnis negu 2 vidutinio mėnesinio bruto darbo užmokesčio dydžiai. Taigi jei įmonė samdo užsienietį specialistą, darbo užmokestį jam turi mokėti bent 2 kartus didesnį nei vidutinis atlyginimas (2013 m. II ketv. duomenimis, alga turi būti ne mažesnė kaip 4.506 Lt per mėnesį).

Aukštos kvalifikacijos užsieniečiams leidimo gyventi išdavimas užtrunka iki dviejų mėnesių (trumpiau negu leidimo dirbti atveju). Būtina pripažinti užsieniečio diplomą Lietuvoje, gauti Lietuvos darbo biržos sprendimą, susijusį su tokio darbuotojo kvalifikacijos vertinimu, prieš tris savaites įregistruoti laisvą darbo vietą Lietuvos darbo biržoje, taip pat surinkti, išversti į lietuvių kalbą ir legalizuoti tam tikrus dokumentus. Taigi užsienietį, kaip aukštos profesinės kvalifikacijos specialistą, įdarbinti pagal Lietuvos darbo biržos sprendimą užtrunka nuo trijų mėnesių iki pusmečio, o užsienietį įdarbinti pagal leidimą dirbti – nuo penkių mėnesių iki metų.

Leidimas dirbti išduodamas dvejiems metams, o leidimas gyventi – tik metams, paskui jį būtina pratęsti, Migracijos įstaigai dokumentus ir informaciją reikia pateikti pakartotinai, mokėti už naujos kortelės išdavimą.“

 

Šaltinis: „Darbuotojai užsieniečiai – jau nebe egzotika, o būtinybė”, 2014 01 15, Verslo žinios, Nr. 7 (4100), 16 p., Bendrovės valdymas

JOLITA MAŽEIKIENĖ

iLAW advokato padejeja Svetlana Naumcik

WE ENJOY CREATING VALUE