iLAW
Susipažinkime artimiau.
Klientams | LT | EN | RU

„Bandymas konkuruoti įrėmė į kampą“ („Verslo žinios“)

2013-09-10

iLAW advokato Tomo Bagdanskio komentaras dėl nekonkuravimo susitarimų „Verslo žinių“ straipsnyje „Bandymas konkuruoti įrėmė į kampą“:

Tomas Bagdanskis, advokatų profesinės bendrijos „Bagdanskis iLAW“ advokatas, informuoja, kad teisinis nekonkuravimas nėra reglamentuotas. Tačiau teismai yra suformulavę sutarčių teisės praktiką, jos pagrindiniai principai yra gana aiškūs.

„Darbdaviai su darbuotojais turėtų sudaryti rašytinę sutartį dėl nekonkuravimo: tai galėtų būti arba atskira sutartis, arba atskiras punktas darbo sutartyje. Pagal šią sutartį piniginės kompensacijos mokėjimas yra privalomas“, aiškina teisininkas ir pabrėžia, kad tokia darbdavių praktika, kai nekonkuravimo kompensacija yra įskaičiuojama į darbo užmokestį, teismų požiūriu, yra netinkama.

„Netinkama ir tokia praktika, kai mokama labai maža kompensacija, tarkim, 200 Lt ar 300 Lt. Netiesiogiai yra pasakyta, kad kompensacija turėtų siekti apie 1 MMA (šiuo metu MMA yra 1.000 Lt). Dar vienas momentas – kuo daugiau suvaržymų, tuo didesnė turi būti kompensacija. Tarkim, daugiau darbdavys turėtų mokėti, jeigu jis riboja buvusio darbuotojo galimybes dirbti ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Arba jei nekonkuravimą darbdavys išplečia į keletą veiklos sričių“, - komentuoja p. Bagdanskis. Anot jo, nekonkuravimo laikotarpis neturėtų viršyti 2 metų laikotarpio, kitaip jis gali būti ginčijamas. Be to, itin atidžiai reiktų vertinti ir pačią darbuotojo pareigybę, ar jis, įkūręs savo verslą, galėtų realiai susilpninti buvusio darbdavio komercinį pranašumą.

Visą straipsnį rasite "Verslo žinios", 2013.09.10 Nr. 155/2013, 5 p.

 

WE ENJOY CREATING VALUE