iLAW
Susipažinkime artimiau.
Klientams | LT | EN | RU

Lygaus kelio tiesėjai ėmė klimpti intrigų duobėse (lrytas.lt)

2015-04-21
Portale lrytas.lt publikuotas iLAW advokatės Vilmos Ramanauskaitės komentaras apie laikinųjų apsaugos priemonių taikymą viešųjų pirkimų byloje dėl Vakarinio Vilniaus aplinkkelio statybos darbų konkurso.
Vilniaus miesto savivaldybės paskelbtą konkursą laimėjo AB „Kauno tiltai“ pasiūliusi 89,692 mln. eurų kainą, tačiau bendrovė negali pasirašyti sutarties ir pradėti darbų, nes dvi konkurse nedalyvavusios įmonės kreipėsi į teismą ir paprašė sustabdyti pirkimo procedūras. Lietuvos apeliacinis teismas tenkino prašymą ir konkursą sustabdė.
 
Advokatės Vilmos Ramanauskaitės komentaras
„Laikinosios apsaugos priemonės viešųjų pirkimų bylose paprastai yra taikomos tuo atveju, jeigu teismas nusprendžia, kad vėliau teikiamo sprendimo nebūtų įmanoma įvykdyti, jei dabar viskas nebus sustabdyta.
Tai primena sąskaitos areštą, kai reikia išieškoti pinigus. Tiesa, viešųjų pirkimų metu tai taikoma rečiau, nes jie turi vykti greitai. Todėl tokia padėtis, kokia dabar susidarė dėl Vilniaus vakarinio aplinkkelio statybos konkurso, nėra dažna.
Teismų praktikoje jau yra pasitaikę atvejų, kai į teismą kreipėsi konkurse nedalyvavęs tiekėjas.
Paprastai tokios bylos būna greitai išnagrinėjamos, nes viešasis pirkimas skelbiamas būtent dėl to, kad tam tikros prekės ar paslaugos poreikis yra didelis.“
 

Šaltinis: „Lygaus kelio tiesėjai ėmė klimpti intrigų duobėse “, 2015 04 21, lrytas.lt
EUGENIJA GRIŽIBAUSKIENĖ, VAKARIS DEKSNYS („Lietuvos rytas“)

WE ENJOY CREATING VALUE